![MEF FADA_Derya.png](https://static.wixstatic.com/media/64b514_b1eab0d762154819822ac3044e84b9ca~mv2.png/v1/fill/w_235,h_234,al_c,lg_1,q_85,enc_auto/MEF%20FADA_Derya.png)
Derya Uzal
ÖÄŸretim Görevlisi
Derya Uzal, iç mimarlık bölümü lisans eÄŸitimini 2011, mimarlık bölüm lisans eÄŸitimini ise 2013 yılında Ä°stanbul Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. 2013 yılından itibaren yüksek lisans eÄŸitimine Ä°stanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarım bölümünde devam etmektedir. Lisans eÄŸitimine devam ederken Cumhuriyet sonrası Türkiye Mimarlığı’nın belgelenmesi ve sergilenmesi üzerine SALT’ta araÅŸtırmacı olarak görev aldı. 2014 yılında Barcelona’da bulunan EMBT | Enric Miralles - Benedetta Tagliabue | Arquitectes Associats ofisi ve vakfında çeÅŸitli sergi ve mimari projelerde çalıştı. 2015 yılından beri MEF Üniversitesi Ä°ç Mimarlık bölümünde araÅŸtırma görevlisi olarak görev yapmaktadır.
Medya ArÅŸivi
Seçilmiş Projeler
![erenkoy-1024x614.jpg](https://static.wixstatic.com/media/3612db_1274df551c614b269a3785b0a0c01c18~mv2.jpg/v1/crop/x_766,y_170,w_182,h_138/fill/w_111,h_84,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_3,enc_auto/erenkoy-1024x614.jpg)
Satın Alma Ödülü
Nizam Onur Sönmez, Serkan AteÅŸ , Fatih Korkmaz, Tevfik Saygın Özcan, Derya Uzal, Melis Yüksel, Hakan Çatalkaya ile
![Perspektif.jpg-2.jpeg](https://static.wixstatic.com/media/3612db_7981521a1bc749d9a8318b04801689ec~mv2.jpeg/v1/fill/w_112,h_50,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_3,enc_auto/Perspektif_jpg-2.jpeg)
Satın Alma Ödülü