top of page

Çakıl

2022

Design and Build! Studio Team:

Ayşe Mina Ay, Ayşenaz Makas, Beyza Eren, Deren Gökmen, İlayda Eda Aydoğan, İrem Platinkol, Kaan Efe Şen, Kuzey Özdemir, Mervenur Tunçtan, Su Arın Güler, Veli Gökmen

Tutors:

Arda İnceoğlu, Sevince Bayrak, Şebnem Yücel

Project Assistants:

Melike Zeyrek, Murat Tanrıkulu

Construction Support:

Collaborators:

TORİD ,Koç Orman Ürünleri ,Babun Play ,Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali ,Bodrum Belediyesi,
Gümüşlük Kemal Durmaz İlkokulu, Ahu Sökmenoğlu Sohtorik

MEF Üniversitesi, Tasarla ve Yap! Stüdyosu öğrencileri tarafından, ilkokul ve anaokulu öğrencileri için tasarlanan açık sınıf Bodrum Gümüşlük Kemal Durmaz İlkokulu’nda inşa edildi.
Çakıl, MEF Üniversitesi 2022 Tasarla & Yap yaz stajı kapsamında Sanat,Tasarım ve Mimarlık Fakültesi öğrencileri tarafından 19 Haziran - 24 Haziran 2022 tarihleri arasında tasarlandı. Proje, ilkokuldan gelen talepler doğrultusunda tasarlanan birim sistemi sayesinde, öğrencilere okulun bahçesinde hem açık bir sınıf ortamı sağlamayı hem de oyun alanı sunmayı hedefledi. Kemal Durmaz İlkokulunun ihtiyaçları göz önünde bulundurularak kurgulanan bu tasarımın ana fikri olan amfi, arka tarafında bulunan, tünelleşen basamaklarla birleşiyor. Tasarımın kullanıcısı olan çocukların farklı seviyelerdeki basamaklarla amfinin farklı bölgelerine ulaşım sağlayarak o alanın hem bir geçiş alanı hem de oyun alanı olarak kullanılmasına olanak sağlıyor. TORİD, Koç Orman Ürünleri, Babun Play, Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, Bodrum belediyesi ve okul müdürümüz Abdülkadir Sönmez’in destekleriyle gerçekleştirildi.

bottom of page