top of page

ParkurLO

2022

Design and Build! Studio Team:

Abdullah Öztaş, Adnan Orhan, Ahmet Kutay Doğan, Alperen Özmen, Aslı Rana Taşdemir, Ata Ferhat Körpe, Berfin Büşra Özel, Berfin Demir, Cemal Kutay Kocaman, Dicle Akın, Dilaver Bakay, Dilek Ot, Ece Yılmaz, Ege Yuyar, Elif Akın, Fırat Yıldırım, Ğays Elukab, İlayda Ceylan, İzzet Yıldız, Mehmet Refik Can Örkmez, Mehmet Özden, Muhammed Karaaslan, Osman Gündüz, Rabianur Yılmaz, Sude Tuğçe Eren, Sude Uzun, Tuba Orak, Tuka Elahmed, Umut Bozkurt, Yusuf Emir Serin, Zeynep Serra Türker, Zeynep Sude Çelik

Tutors:

Esra Sert, Yuvacan Atmaca, Zeynep Ataş, Zülfüye Yıldız

Project Assistants:

Rabianur Yılmaz, Umut Bozkurt

Construction Support:

Collaborators:

Mardin Artuklu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Xlab

MEF Üniversitesi 2022 Tasarla ve Yap! Stüdyosu kapsamında, Mardin Artuklu Üniversitesi Xlab topluluğu işbirliğiyle Mardin, Akıncı Köyü, Akıncı İlkokulu öğrencilerinin kullanımına sunulan parkurLO projesi 16 Haziran - 26 Haziran 2022 tarihleri arasında kolektif bir üretim sonucu gerçekleştirildi. Akıncı İlkokulu öğrencileri tasarım sürecinde isteklerini çizimler ve maketler yaparak ifade ederken inşa süreci boyunca meraklı gözlerle takip etti.
Hem MEF Üniversitesi ve Artuklu Üniversitesi öğrencilerinin birlikte tasarlayıp, yaparak üretmesi bakımından hem de farklı türden malzemeler - ahşap, toprak, ip - bir araya getirilerek hibrit bir tasarım ortaya çıktı. ParkurLO, aynı bahçenin içindeki ilkokul binasını anaokulu binasına kavuşturan koridorda, okul binasını bir şekilde kucaklayan, ve çocukların koşma-zıplama-tırmanma hareketlerinin tümüne imkan veren bir kurgu ile şekillendi.

bottom of page